Začátkem června 2012 jsem se zúčastnil workshopu v rámci Tillig TT víkendu, jehož témou bylo sestavení stavebnice Hektora – T435-0139. Stavba dopadla úspěšně a později jsem se rozhodl kromě digitalizace také trochu vylepšit interiér.

Kabina lokomotivy T435 má hodně oken, je do ní tedy celkem dost vidět. Nelíbil se mi pohled do prázdné kabiny. Začal jsem tedy pátrat, jak vypadal původní vnitřek, abych ho mohl alespoň zčásti napodobit. Po hledání na internetu jsem našel několik více či méně zdařilých fotografií a modelů do simulátoru. Slušný výběr je např. na webu prototypy.cz.

Vzhledem k měřítku 1:120 (jak říká můj přítel Honza, modelující v N,  „gigantické měřítko“), musel jsem množství detailů vynechat. Tak v Corel Draw vznikl jednoduchý interiér. Po vytištění, nalepení na tvrdší papír (není nutné) a vložení do lokomotivy je výsledek víc než dobrý. Jako mašinfíra posloužil panáček s amputovanou dolní částí těla. Podlaha je totiž příliš vysoko a nohy by se mu tam už nevešly. Navíc, na detailní fotografii je vidět, že i pravou ruku má jakousi pokřivenou (špatná léčba zlomeniny), ale průhledem do kabiny to vidět není. Zvažoval jsem využití leptů na některé detaily (páky a sedačky), ale je to zbytečné.

720528stan720139kabi2

Při digitalizaci, když budu otevírat znovu i přední kapotu, počítám ještě s osvětlením kabiny. Buď jako samostatnou funkci, anebo využiju napětí z osvětlení bočních skleněných tabulek s číslem lokomotivy.

Pro případné zájemce je v rubrice „Ke stažení“ k dispozici soubor .cdr (Corel Draw X5), nebo .pdf (Acrobat Reader), včetně stručného návodu.

Dole vidíte jednoduchou vystřihovánku (je ve výše uvedených souborech) a fotografie kabiny s vestavěným interiérem. Další obrázky jsou k vidění na Rajčeti.

T435interier

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3 thoughts on “Interiér kabiny Hektora

 1. proky1

  Je možné sehnat ještě soubor ke stazeni kabiny vektory Tillig dik

  1. Bohouš Post author

   Dobrý den,
   ano, není problém. Posílám emailem. Při přechodu na jiný redakční systém přestal fungovat link, musím to opravit.
   Bohouš

Leave a reply

required