Označení DIGI-CZ získalo za poslední tři roky své existence dobrý zvuk. Stál za ním zejména JUDr. Jan Hlaváček, jako jeho neúnavný propagátor a organizátor, Jindra Fučík jako autor většiny obvodů a několik dalších modelářů a elektroniků, kteří se podíleli na výrobě nebo do toho jen „kecali“ (ale teď myšleno v dobrém …). Mezi ty kecaly počítám i sebe.

Logo-DIGI-CZ_2-fin-mm_max

Od letošního ledna dochází k významné změně. Honza Hlaváček přemýšlí o ukončení své obchodní činnosti a rozhodl se začít u elektroniky. Byly tu dvě možnosti – buď to někdo po něm převezme, nebo DIGI-CZ zanikne. Byl jsem jedním z oslovených. Z nejrůznějších důvodů jsem se nemohl rozhodnout hned na podzim po obdržení nabídky. Ale nakonec se snad vše obrátilo na dobré a mohu oznámit, že DIGI-CZ bude žít dál. Už nebude součástí N-šopíku, ale už je na samostatném www.digi-cz.info. Nový e-shop teprve vzniká, takže zatím tam moc nehledejte. Jen pár úvodních článků. 

Děkuji Honzovi za dosavadní pomoc všem vláčkařům – digitalistům a doufám, že i jemu se bude nové DIGI-CZ líbit. Mohu mu slíbit, že to, co začal, bude pokračovat.

Další informace hledejte již na Logo-DIGI-CZ_2-fin-mm_max

Doplněno v lednu 2018: Změny od roku 2018 jsou popsány v tomto příspěvku.

4 thoughts on “Nové DIGI-CZ

 1. PaMi

  Chvályhodný počin. To je dobře že DIGI-CZ nezaniklo, ale naopak v Tvojí osobě je záruka, že se bude i dále rozvíjet.

 2. JH

  Ahoj je možné koupit centralu NanoX a IF GenLI ve stavu aby se to zapojilo a zvládl to i začátečník? Děkuji předem za odpověď třeba na emai.

  1. Bohouš Post author

   Ano, možné to je. K centrále je dodáván návod, podle kterého by to neměl být problém. GenLI také, tam záleží také na nastavení v počítači.

Leave a reply

required